iranartist
30 آذر 1401 - 12:35

خانه ملی گفتگوی حقوق اساسی آغاز به کار کرد

پژوهشکده شورای نگهبان در فعالیت‌های ترویجی خود در جهت افزایش میزان آشنایی جامعه با قانون اساسی ایران، زمینه آغاز به کار «خانه گفتگوی حقوق اساسی» را فراهم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، پژوهشکده شورای نگهبان در فعالیت‌های ترویجی خود در جهت افزایش میزان آشنایی جامعه با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ضمن فراهم آوردن زمینه آغاز به کار «خانه گفتگوی حقوق اساسی»، اولین نشست هم‌اندیشی با موضوع «ضرورت وجود قانون اساسی در جامعه» را برگزار کرد.

در این نشست که با حضور محمد بهادری عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس، حامد نیکونهاد عضو هیئت علمی دانشگاه قم و جمعی از دانشجویان گرایش‌های مختلف حقوقی روز یکشنبه ۲۷ آذر ماه در خانه اندیشه‌ورزان برگزار شد، حاضران به تبادل نظر درباره «ضرورت وجود قانون اساسی با نگاه تطبیقی»، «ضرورت و کیفیت آموزش عمومی قانون اساسی»، «حدود و ثغور و کیفیت تفسیر قانون اساسی» و موضوعاتی از این دست پرداختند.

گفتنی است پژوهشکده شورای نگهبان بنا دارد با تداوم برگزاری این نشست‌ها با حضور استادان و دانشجویان حقوق، به تحلیل و بررسی موضوعات حول محور قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بپردازد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 924526