iranartist
04 خرداد 1402 - 20:48

چرا تیم فوتبال شهرداری همدان ‌به لیگ دو سقوط کرد؟

سرمربی تیم شهرداری همدان با اشاره به این که تیمی که قرار باشد سقوط کند، سقوط می‌کند، گفت: مسئولیت‌ باخت کاملا با من است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، نشست بررسی دلایل سقوط تیم فوتبال شهرداری همدان به لیگ دو، ظهر امروز با حضور رئیس سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان، مسئول  باشگاه شهرداری و سرمربی تیم و نیز جمعی از خبرنگاران ورزشی استان برگزار شد.

مشکلات زیادی بر سازمان حاکم بود 

هادی بلاغی با بیان این که زمانی که مسئولیت را در این سمت برعهده گرفتم سازمان شرایط خوبی نداشت و با مشکلات عدیده مالی و اعتراض مربیان و بازیکنان مواجه بودیم، اظهار داشت: این سازمان وظایف زیاد و ارتباط گسترده‌ای با مردم دارد، اما در بدترین شرایط موجود کار را برعهده گرفتیم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان افزود: در بدو امر قول دادم برای حل مشکلات هر کاری لازم باشد انجام می‌دهم و از لحاظ پیگیری چیزی کم نمی‌گذارم. به هر حال با همه این شرایط و مشکلاتی که به آن اشاره خواهم کرد تیم سقوط کرد و به لیگ بازنمی‌گرد، اما می‌توان از تکرار آن جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به این که وقتی تیم سال گذشته حفظ شد، هیچ کس تشکر نکرد و حتی به خاطر حفظ تیم ما توبیخ شدیم تصریح کرد: در شورا برخی در تلاش بودند تیم‌ منحل شود.

بلاغی با اشاره به نامه دیوان‌ محسابات کشور گفت: در این نامه اشاره شده با توجه به استعلام دو نفر از اعضای شورا اسلامی شهر همدان، در مورد هزینه‌کرد شهرداری در ورزش حرفه‌ای، دیوان محاسبات به ما تذکر دادند که هزینه‌ کرد شما در ورزش حرفه‌ای ممنوع است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان افزود: این نامه در فضای مجازی منتشر شد و بازیکنان برای آمدن و ماندن در شهرداری دچار تردید شدند و برخی بازیکنان در نیم‌فصل رفتند.

وی همدان عنوان کرد: از طرف برخی مسئولان استان فردی معلوم‌الحال برای خرید تیم‌ معرفی شد و تیم را دچار حاشیه کردند.

بلاغی با اشاره به این که مجموع این شرایط تیم شهرداری را به وضعیت امروز رساند تاکید کرد: مسئولیت این اتفاقات را برعهده بگیرم.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان عنوان کرد: یک زمین‌مناسب در این شهر نیست و نیز اصلا از سوی مسئولان حمایت نشدیم در حالی که در شهرهای دیگر همه مسئولان اجرایی حمایت می‌کنند.

وی با بیان این که ما همین حالا به خاطر تیمداری در این فصل باید پاسخگو باشیم تصریح کرد: در آخرین جایی که برای پاسخگویی رفتیم، گفتیم همه برای ترک فعل باید پاسخگو باشند، اما ما برای انجام فعل باید پاسخگو باشیم. ما مصوبه شورا را داشتیم و اگر انجام نمی‌دادیم باید پاسخگو می‌شدیم.

بلاغی تاکید کرد: خیلی از مباحث و انتقادات نیز در این میان شخصی بود، درحالی که باید از اقدامات و عملکردها حمایت شود.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان در رابطه با دلایل اصرار بر حفظ سرمربی تیم که نتایج بسیار ضعیفی کسب کرده بود گفت: این تصمیم بر اساس خرد جمعی بود و تصمیم شخص بنده یا مدیرعامل باشگاه نبود.

از مردم همدان عذرخواهی می‌کنم

سرمربی تیم‌ شهرداری همدان نیز در این نشست با اشاره به این که وظیفه خود می‌دانم از همه مردم همدان‌عذرخواهی کنم، به مشکلات موجود تیم در این فصل اشاره کرد و اظهار داشت: روزی که با تیم قرارداد بستیم تیم بازیکن نداشت، بدهی انباشته شده داشت و مباحثی هم در مورد عدم تیمداری شهرداری در سطح کشور پیچیده بود و بازیکنان و مربیان برای آمدن به تیم شهرداری احساس ناامنی شغلی می‌کردند.

احمد جمشیدیان افزود: تیم بستن با این شرایط سخت بود. از سوی دیگر از شروع تمرینات تا انتهای لیگ در مجموع یک اردو در کمپ ارزان رفتیم و عملا قدرت مالی خوبی براین موضوع نداشتیم.

وی عنوان کرد: از 30 بازیکن 21 بازیکن بومی بودند. کادر فنی نیز به غیر از علی قربانی از مربیان بومی بودند.

سرمربی تیم شهرداری همدان با اشاره به انتقاد خبرنگاران نسبت به انتخاب برادر خود به عنوان مربی در تیم شهرداری گفت: قرارداد برادرم 10 میلیون تومان بود و من کیسه‌ای برای فوتبال همدان ندوختم.

جمشیدیان با اشاره به این که سقوط ما دلایل زیادی داشت، تصریح کرد: اگر من استعفا ندادم یا اخراج نشدم باید بگویم دست مدیران برای اخراج من باز بود و به آنها گفتم هر زمانی که احساس کردید نمی‌توانم کمک کنم بگویید تا استعفا دهم.

وی با اشاره به برخی اتفاقات در طول فصل تاکید کرد: در طول فصل اتفاقاتی افتاد که توجیه‌پذیر نبود، 7 پنالتی ما در برابر 5 تیم گرفته نشد. 13 بار در طول فصل ضربات بازیکنان ما به تیر دروازه خورد، 3 پنالتی مشکوک علیه ما گرفته شد، 6 گل مشکوک نیز دریافت کردیم و مجموعا 29 اتفاق در گل‌های دریافتی و زده نشده ما اثرگذار بود.

سرمربی تیم شهرداری همدان با اشاره به این که تیمی که قرار باشد سقوط کند، سقوط می‌کند، تاکید کرد: مسئولیت‌ باخت کاملا با من است.

جمشیدیان اظهار داشت: برخی از دلایل سقوط ما سیاسی بود و به دلیل مشکلاتی که بعضی از افراد با شهردار همدان داشتند در این راه سنگ‌اندازی کردند.

 انتقادات گسترده خبرنگاران از عملکرد مدیران باشگاه و سرمربی 

تنی چند از خبرنگاران حاضر در این نشست نیز مواردی را مطرح کردند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد.

یکی از خبرنگاران در جواب توضیحات هادی بلاغی مبنی بر این که من مسئولیت باخت را می‌پذیرم گفت: اگر مسئولیت باخت را می‌پذیر چرا استعفا نمی‌دهی؟

خبرنگار دیگری با اشاره به نتایج اسف‌بار جمشیدیان به عنوان سرمربی، تقاضا کرد که دیگر برای مربیگری به همدان نیاید.

یکی دیگر از ورزشی‌نویسان هم با اشاره به این که حضور برادر شما در کادر برای وی یک رزومه محسوب می‌شود گفت: اگر چه وی 10‌ میلیون تومان قرارداد داشته اما با مدرک D وارد کادرفنی تیم لیگ یکی شده و رزومه‌ای برای خود ساخته که برخی از مربیان برای رسیدن به آن حاضر به پرداخت پول هستند.

خبرنگار دیگر از جمشیدیان پرسید که چه نمره‌ای به خود می‌دهید که سرمربی شهرداری پاسخ داد: کمترین نمره‌ای که به ذهنتان می‌رسد.

انتقاد به عملکرد روابط عمومی باشگاه، توهین هوادران سرمربی به خبرنگاران منتقد در فضای مجازی، تصمیمات اشتباه کادرفنی در برخی دیدارهای حساس نیز از جمله مباحثی بود که از سوی خبرنگاران در این جلسه مطرح شد.

همچنین در دعوتنامه منتشر شده برای این نشست اعلام شده بود شهردار همدان هم در این نشست حضور دارد، اما سید مسعود حسینی در این نشست شرکت نکرد که این اتفاق با اعتراض جمعی از خبرنگاران مواجه شد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238397